Genel

Manikür Pedikür Ankara

manikur-pedikur-ankara

Manikür Pedikür Ankara (El ve Ayak Bakımı)

Günlük hayatımızda birçok sebepten yıpranan el ve ayaklarımızın bakımı hem sağlık acısından hem de estetik açıdan büyük önem taşır. Genel medikal el ve ayak bakımı hem sağlığa hem de estetiğe yönelik uygulanan özel bir bakımdır.

manikur-pedikur-ankara

Manikür, Pedikür Evde Nasıl Yapılır?

Kadın veya erkek farketmeksizin el ve ayak bakımı herkes için son derece önemli olmalıdır. Kişisel bakımın günlük hayattaki önemini anlatmakla bitiremeyiz. Otto, Ankara en iyi manikür salonları arasında yer alanmaktadır. Gösterdiğimiz büyük özveri, profesyonel hizmet anlayışı, misafirperverliğimiz ve hijyene verdiğimiz önemle Ankara ‘da manikür pedikür hizmeti vermekteyiz.

Manikür yapımı için ilk olarak metal olan bir adet törpüye ihtiyacınız olucaktır. Metal törpü ile tırnaklarını şekillendirerek manikürüne başlangıç yapabilirsiniz. Tırnaklarını törpüyle şekillendirerek tırnak yapına da dikkat etmelisin.

Tırnak şekline göre manikür nasıl yapılır?

  • Kare tırnak: Tırnaklarını çok uzatma, orta uzunluk senin için ideal. Tırnaklarını küt törpülemelisin.
  • Oval tırnak: Eğer oval manikür yapmak istiyorsan tırnak uçlarını yuvarlak törpülemelisin. Oval tırnaklara french manikür çok yakışıyor!
  • Badem tırnaklar: Tırnaklarının yapısı uzunsa badem şeklinde törpüleyerek 2018 manikür trendlerine ayak uydurabilirsin.
  • Kısa tırnak: Kısa tırnak manikürü en zor manikür stillerinden biri. Kısa yapılı tırnaklarının etlerini biraz geriye iterek tırnaklarını daha uzun gösterebilirsin. Genellikle açık renkli ojeler sürmelisin.

Zamandan tasarruf etmek, profesyonel kişilerden manikür pedikür hizmeti almak istiyorsanız hemen bize ulaşın. Aksi takdirde el ve ayak bakımında yapılan yanlış uygulamalar size olumsuz sonuçlar açabilir. Kişiye özel manikür ve pedikür hizmeti verirken el ve ayak şeklinize göre uygulamalar sunmaktayız. Hijyenik ortamlarda, profesyonel ekibimiz ile birlikte Ankara ‘da hizmet vermeye, sizleri mutlu etmeye devam ediyoruz…

Manikür Suyu Nasıl Hazırlanır?

Elinizin, parmaklarınızın rahatça sığabileceği bir kaba ılık su ile doldurun, çok fazla dolu olmasına gerek yok çünkü sadece tırnaklarınızın girmesi yeterli, ılık suyun üstüne yarım limon sıkın. Eğer şampuan kullanacaksanız göz kararı kullanabilir ya da bir tatlı kaşığını ölçü alarak manikür/pedikür suyunu hazırlayabilirsiniz. Tabii, manikür suyu hazırlarken bizim bu konuda Otto ‘da farklı manikür suyu hazırlama tekniklerimiz bulunmaktadır.

El Ve Ayak Bakımı Neden Önemlidir?

Dış görünüşünüz ve kişisel sağlığınız hem sizin için hem de çevrenizdekiler için oldukça önemlidir. Dikkat çeken ve sizi yansıtan bakımlı elleriniz ile karşınızdakiler sizin kendinizi önemsediğiniz izlenimini uyandırır. Ellerin ve ayakların bakımlı olması günlük ve özel hayatınızda size ciddi avantajlar kazandırmaktadır. El ve ayaklarımız sağlığımız için de ayrıca çok büyük bir öneme sahiptir. Tüm işi yapan eller olduğu gibi de tüm yükü çeken ayaklarımıza iyi davranmalıyız. Cildimize, yüzümüze gösterdiğimiz bakım ve önemi ayaklarımız ve ellerimiz içinde göstermeliyiz.

Manikür Pedikür Ankara ‘da Nerede Yaptırılır?

El ve ayak bakımınız için doğru yerleri seçmeniz önemlidir. Aksi takdirde hoş durmayan, şekilsiz ve yanlış yapılan uygulamalara maruz kalabilirsiniz. Yanlış uygulamalar sonrasında tırnak batması, iltihaplanma gibi de ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Manikür Pedikür Ankara ‘da yapan yerin, profesyonel ekibimiz ile en iyi hizmetleri verdiğimiz Ankara’ nın en iyi güzellik merkezleri arasında olduğunu söyleyebiliriz. Pedikür hizmetinde de aynı şekilde Ankara’da en iyi pedikür salonlarından olduğumuzdan emin olabilirsiniz.

Instagram: otto_spa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir